lapkričio

PROGRAMA „VASARA SU PASAKA“

Kviečiame 6–10 metų vaikus į edukacinę programą
„Vasara su pasaka“
Vaikų literatūros muziejuje!

PROGRAMA

Antradienis
„Vieną kartą gyveno...“ (Pasakos kūrimas naudojant pasakų kortas)
Kaip gimsta pasakos, iš kur jos atsiranda? Rašytojas V. V. Landsbergis sako, kad jos randasi lygiai taip, kaip ir vaikai – iš pasakos tėčio ir pasakos mamos...  Žaisdami pasakų kortomis seksite savo sugalvotą pasaką, išsiaiškinsime, ar pasaka gali sulūžti ir būti pataisyta kaip kokia mašina. Teks žinomai pasakai „uždėti galvą arba prisiūti uodegą“, skaitant rašytojo rankraštį, parašyti jo tęsinį.
10:00 Susipažinimas
10:30 Ekskursija po muziejų
11:30 Pasakos struktūros pažinimas

Trečiadienis
„Karalius pamiršo raidyną“
Abėcėlinius eilėraščius vaikams poetai rašė nuo seniausių laikų. Skaitysime K. Jakubėno, M. Vainilaičio, Z. Gaižauskaitės, V. Palčinskaitės eilėraščius, sužinosite, ką reiškia žodis kaligrafija, pamatysite, kaip raides piešė rašytojas Petras Cvirka. Ir kiekvienas pabandysite sukurti savo pačią dailiausią raidę karališkam raidynui.
10:00 V. Palčinskaitės „Karalius pamiršo raidyną“ skaitymas
10:30 Kūrybinių dirbtuvių paruošimas darbui su plastilinu
11:30 Raidės paveikslo kūrimas

Ketvirtadienis
„Į vabalijos pasaulį – su rašytoju Vytautu Tamulaičiu“
Rašytojas V. Tamulaitis buvo aistringas vabzdžių tyrinėtojas, jo pasakų trilogijoje „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“, „Vasaros pasaka“, „Svirplio muzikanto kelionės“ vaizduojamas pačių mažiausių žemės padarėlių pasaulis. Įsiminsime jų pavadinimus, iš mokslinės literatūros sužinosime jų elgesio ypatybes, su nusipieštu ir iškarpytu pasakos veikėju vaidinsime šešėlių teatre.
10:00 Vytauto Tamulaičio pasakų ištraukų skaitymas
10:30 Pasakos personažų – vabalų – karpymas ir ruošimas šešėlių teatrui
11:30 Pasakos fragmentų vaidinimas

Penktadienis
„Ydų šalies paslaptys“
Nenuorama pasipūtėlis Gilė, atsidūręs Ydų šalyje, bendrauja su jos gyventojais, patenka į sostinę Didysis Aš. Jo lankoma šalis turi galybę turtų. Kokie jie, ar galima jais didžiuotis, ar gera gyventi šioje šalyje sužinosite gamindami Ydų šalies maketą. Paklausę aktorių įskaitytos pasakos, pavaidinę patys, bandysite atkurti šią prieštaringą šalį, kurioje bent trumpai lemta pabuvoti kiekvienam iš mūsų.
10:00 Vytauto Petkevičiaus „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“ fragmentų skaitymas
10:30 Medžiagų pasakos maketui pasiruošimas kūrybinėse dirbtuvėse
11:30 Ydų šalies maketo kūrimas

Į edukacinę programą prašome užsiregistruoti likus ne mažiau 5 d. iki užsiėmimų pradžios: tel. nr. 8 37 206488 arba el. paštu: daiva.sarkanauskaite@maironiomuziejus.lt, nurodant moksleivio vardą, pavardę, amžių, kontaktinį suaugusiojo telefoną. Programos kaina vienam dalyviui – 12 EUR.