Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
19
sausio
2021

NEMOKAMOS VEIKLOS MOKSLEIVIAMS

Maironio lietuvių literatūros muziejus dalyvauja Lietuvos muziejų kultūrinėje svetingumo programoje ir siūlo įvairias nemokamas veiklas moksleiviams.
Nepraleiskite progos geriau susipažinti su muziejumi – sudalyvaukite bent vienoje iš jų, o dar geriau – visose 4-iose! O rinktis tikrai yra iš ko: ekskursija, edukacija, o gal konkursas?.. Skaitom ir registruojamės:
 
♦ 2017 m. rugsėjis–gruodis, kiekvieną šeštadienį, 12 val.*
Edukacinė programa moksleiviams „Maironio namų fragmentai“
Edukacinė programa vyksta memorialiniuose Poeto Maironio kambariuose. Edukacinės programos metu moksleiviai per eksponatų fragmentus sužinos daugiau ne tik apie Maironį, bet ir apie Kauno kultūrinį gyvenimą. Kartu su klasės draugais išsiaiškins, kokie renginiai vykdavo tuometiniame Kaune, kur lankydavosi Poetas, su kuriais Lietuvos vardo puoselėtojais jis bendraudavo ir kokie gi buvo Maironiui 1918-ieji.
* Būtina išankstinė registracija tel. nr. 8 37 206842. Grupė iki 25 moksleivių.
 
♦ 2017 m. rugsėjis–gruodis, paskutinis kiekvieno mėnesio šeštadienis, 14 val.*
Šeštadieninė ekskursija
Maironio lietuvių literatūros muziejuje gido pasakojimą apie Poeto butą galima išgirsti apsilankius ir vienam ar tik su pora draugų. Kaip? Paskutinį kiekvieno mėnesio šeštadienį, 14 val., organizuojame ekskursiją pavieniams lankytojams. Gidė jus pavedžios po Maironio butą bei papasakos apie paties Poeto gyvenimą čia, Kaune. Smalsu? Registruokitės! Daugiau>>
* Būtina išankstinė registracija tel. nr. 8 37 207608.
 
♦ 2017 m. spalis*
Kunigo, poeto Jono Mačiulio-Maironio 155-ųjų gimimo metinių minėjimas
Renginio metu bus pristatomas naujas leidinys „Maironio sodas“, kuriame yra atveriamas poeto, dramaturgo, profesoriaus, rektoriaus, prelato Jono Mačiulio-Maironio dar vienas talentas – sodininkavimas. Knygoje yra publikuojamos fotografijos, saugomos Maironio lietuvių literatūros muziejaus fonduose, kuriose poetas įamžintas sode – vienas arba su bičiuliais bei giminėmis.
* Data bus patikslinta vėliau, sekite naujienas mūsų svetainėje www.maironiomuziejus.lt ir muziejaus „Facebook“ paskyroje.
 
♦ 2017 m. lapkričio 11 ir 25 d.
Respublikinis moksleivių skaitovų konkursas
Jau tradicija tapęs moksleivių skaitovų konkursas suburia dalyvius iš visos respublikos. Kasmet moksleivius kviečiame pasirinkti skaityti dviejų skirtingų autorių kūrinius. Vienas jų gali būti savos kūrybos ar mėgstamo autoriaus, o kitas – rašytojo, kurio jubiliejų šiemet minime: Jurgio Blekaičio, Kazio Bradūno, Bernardo Brazdžionio, Vlado Dautarto, Antano Gustaičio, Jono Mačiulio-Maironio, Oskaro Milašiaus, Lazdynų Pelėdos, Šatrijos Raganos, Ievos Simonaitytės, Liūnės Sutemos, Juditos Vaičiūnaitės. Laureatai apdovanojami rėmėjų prizais. Konkursas vyksta dviem turais kas antrą šeštadienį: I turas – lapkričio 11 d. (dalyvauja visi užsiregistravę*); II turas – lapkričio 25 d. (dalyvauja komisijos atrinkti geriausi I turo skaitovai).
* Registracijos forma ir visos konkurso taisyklės teikiamos čia>>
 
VISOS VEIKLOS MOKINIAMS, PATEIKUSIEMS MOKINIO PAŽYMĖJIMĄ, NEMOKAMOS.
Pastaba: lapkričio 11 ir 25 dienomis, vykstant Respublikiniam moksleivių skaitovų konkursui, kitos programos veiklos NEVYKS.

Visa galerija
Atgal